top of page
Search
  • vivianalevi

קסם הצבעים

Updated: Dec 24, 2019



קסם הצבעים

מראשית העולם, היה האדם מוקף בצבעים. הצבעים הם חלק גדול מהיכרותנו את הסביבה. אנו נהנים מנופים צבעונים, שמים – כחולים, יום שמש בהיר – צהוב, עצים – ירוקים.... אנו מקשטים את ביתנו בעזרת חפצים צבעוניים, מקשטים את עצמנו בבגדים צבעוניים, תכשיטים, מטפחות וכמובן גם מאיפור.

אילו צבעים קיימים? ישנם אין סוף צבעים בעולם.

בעין שלנו יש תאים שאחראים לקליטת הצבע. התרגום של הצבעים כפי שאנו מכירים: אדום, כחול, צהוב וכו' הינו תרגום של התדר שמבצע המוח עבורנו. צבע הינו תדר אנרגטי אשר פוגש ואף עובר דרך כל דבר הקיים בעולם: טבע, צמחים, בעלי חיים, אוכל ועוד; כמובן, גם באדם.


מהו תדר? תדר הוא המספר הקבוע של התנודות באורך גל. הצבע הוא תדר אנרגטי. ישנם תדרים בעלי גלים שונים של אנרגיה כמו: קרני גמא, קרני אינפרא אדום, קרני אולטרה סגול וכו'.הצבעים המתגלים לעיננו הם צבעים שהתדר שלהם הוא בגלים ארוכים. ישנם בעלי חיים שהראייה שלהם שונה ועולמם בצבעים אחרים.

לכל צבע יש תדר מיוחד לו וכל צבע ירטוט תמיד באותו התדר.


האם הצבעים יכולים לעזור לנו במפגש ההיכרות עם עצמנו?

מעבר למה שאנו יודעים על תפקוד גוף האדם. מוקף גופנו ומכיל בתוכו אנרגיות שונות, העוזרות ותומכות בתפקוד הגוף/נפש/רוח והתודעה היום-יומית שלנו.

חלק מהאנרגיות הללו מהדהדים בתדרים הדומים לתדרי הצבעים השונים. תדרים אלו מעוררים בתוכנו ומסביבנו גירויים שונים אשר אנו כגוף/נפש/רוח מתייחסים ומגיבים אליהם. לדוגמא: רגשות, מחשבות, תגובות פיזיות, סומק, הזעה וכו'. הקושי שלנו בהתייחסות לסוג כזה של רמות אנרגיה, נובע מאי-היכולת שלנו להתבונן על דברים שאין לנו קשר ויזואלי או פיזי אליהם. כאשר תדר/אנרגיה של הצבע פוגש את גופנו, התדר מגרה את אחד החושים (איברים בגופנו) ולפעמים אף יותר מאחד ואז הגוף והמוח מתרגמים את התדר לרגשות ותחושות שאנו יכולים להתייחס ולפעול לפיהם כמו: חום שמש, קור, שקט, חוסר שקט, גשם – רטוב/מרענן. שמחה, עצב, כעס, דכדוך וכו'. כל אחד מאיתנו בנה לעצמו במהלך חייו, מערכת אמונות וערכים אשר הוא חושב ופועל לפיהם ועל פי מערכות אלה וגורמים נוספים חיצוניים או פנימיים, אנו חיים וחווים את חיינו.


תרפיה אור צליל וצבע – מה היא?

תחת כותרת זו נכנסים כלים רבים ומגוונים, שניתן להיעזר בהם על מנת ליצור שינוי, צמיחה והעצמה אישית. דוגמאות לכמה כלים:

הצלילים – קולנים, מוזיקה, תופים וכו'.

האור – האור יכול להתייחס כמשפיע על הצבעים ו/או באיזה "אור" אנו מתבוננים על חיינו ועוד..

הצבע – הצבעים בטבע – איזה מסר הטבע מנסה להעביר לנו? הצבעים בתוכנו – האם אנו שמים לב אליהם?, הלבוש שלנו, האוכל הצבעוני שאנו אוכלים , הכול מסביבנו צבע...

המשותף לשלושת הערוצים הללו הוא אופן ביטויים בתדרים השונים ו"הקליטה" שלנו היא על ידי החושים: שמיעה, ראיה, מגע....

כיוון שהכול בטבע הוא בעל אנרגיה, בעל רטט של תדרים, גם אנו בני האדם בנויים ומתפקדים לפי תדרים. לכן, כמעט בכל דבר בחיינו - זוגיות, ילדים, משפחה, תזונה, הנאה והנעה, שמחה וגדילה ועוד הרבה - מושפע מכך. אנו יכולים להיעזר בכלים השונים לשיפור איכות חיינו בכל הרמות: הפיזי, נפשי, מנטאלי ורוחני. המשותף לכל הכלים ברפיה זו, הוא ההזדמנות של כל אדם לקבל את ההחלטה והבחירה האישית בכלי נפלא זה, בדרך המתאימה והמדברת אליו ביותר, מתוך לקיחת אחריות אישית לתהליך הריפוי והשינוי העצמי. בעזרת תרפיה זו אנו מחזירים את ה"כוח והסמכות" לעצמנו, מתוך הבנה שאנו יודעים מהו הדבר הנכון ביותר עבורנו.


כיצד ניתן ללמוד על עצמנו בעזרת הצבעים השונים?

הלמידה היא בעיקר על ידי התבוננות, ניסיון, הקשבה ובדיקת התחושות שלנו עם הצבעים. אני מזמינה אתכם למצא את הדרך המתאימה עבורכם.

מספר דוגמאות שיכולות להמחיש דרכים להתנסות ופעולה:

  •  ללבוש חולצה בצבע הרצוי – לבדוק מה מתעורר אצלכם. איזה רגש, נוח-לא נוח, טוב-לא טוב, שמחה או עצב, חום-קור.       האם זה צבע שאתה יכול ללבוש לאורך זמן ארוך או קצר? וכמובן עוד אין ספור שאלות שתוכלו להוסיף לעצמכם.

  • התבוננות על חפץ או נוף – מה אומרים לכם הצבעים שאתם מתבוננים בהם? איזה תחושות צבע זה מעורר אצלכם?

התבוננות דורשת זמן, פתיחות, הקשבה לתחושות הפנימיות. בעזרת מפתחות אלו, תוכלו לגלות ולחוות את הדרך בה אתם חושבים, מרגישים, מגיבים ואת מה שמשפיע על חייכם. המקום שתאפשרו לעצמכם בבחירתכם, מלא בקסם, אהבה, מרחב ומגוון רב של מתנות נפלאות. והכול ממתין שם בשפע לכולנו.

אני מזמינה את כולנו להתבונן ולגלות את קסם הצבעים מסביבנו ובתוכנו.

בברכת אור אהבה וצבע

ויויאנה לוי

מטפלת בכירה בתרפיית אור צליל וצבע

67 views0 comments

Comentários


bottom of page